جمعه 4 خرداد 1397
  اوقات شرعی
 
تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1395     |     کد : 4653
برگزاری کارگاههای آشنایی با شرکتهای دانش بنیان
گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز :
به همت معاونت فناوری و پژوهشی مرکز تبریز و با حمایت مالی مجتمع فنی تبریز ، کارگاههای «نحوه تاسیس شرکتهای دانش بنیان» و «چگونگی ارائه ایده های فناورانه به مراکز رشد » روز سه شنبه مورخ 23/9/95 از ساعت 9:30 صبح در محل سالن علامه جعفری مرکز تبریز برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور ریاست ، معاونین ، مدیران ، اساتید هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان مرکز تبریز در محل تالار علامه جعفری مرکز تبریز برگزار شد، نحوه آشنایی با تاسیس شرکتهای دانش بنیان و استفاده از ایده ها و پژوهش های صورت گرفته شده مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این کارگاه دکتر حاج علیلو ریاست دانشگاه پیام نور مرکز تبریز ضمن خوش آمدگویی به حاضران در این کارگاه ، بر استفاده از تجارتهای دانش بنیان در محیطهای علمی تاکید کرده و فرمودند:« درآمدزایی در حوزه دانشگاه باید بر پایه علم و فناوری باشد، در حالی که نگرش به کارهای پژوهشی در وزارت علوم و فناوری، نگاه غیرمنطقی و غیرمعقولی است. ».

ایشان در ادامه ابراز داشتند:« ما بایستی به منظور استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود در دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی در بحث علمی تشریفات را کنار گذاشته و به این نکته توجه داشته باشیم که چند درصد از دانشگاههای ما فناورانه هستند.»

در ادامه دکتر حسین میرزائی معاون فناوری و پژوهشی مرکز تبریز با ارائه مطلبی با عنوان «نقش دانشگاهها در ارتباط با صنعت» به نقش انکارناپذیر دانشگاهها در تولید علم منتهی به ثروت اشاره کرده و به مقایسه علمی توسعه مبتنی بر دانایی با توسعه مبتنی بر تولید پرداختند.

در بخش اصلی کارگاه نیز آقای مهندس محمدیاری مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه تاسیس شرکتهای دانش بنیان و چگونگی ارائه ایده ها به این مرکز مطالبی را عنوان نمودند.


شرکت دانش‌بنیان به شرکتی گفته می‌شود که از ۱ تا  ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به یک دانشگاه یا واحد پژوهشی و یا از ۵۱ تا ۱۰۰ درصد آن متعلق به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها یا واحدهای پژوهشی باشد. در صورتی که سهام دانشگاه کمتر از ۵۰ درصد باشد شرکت دانش‌بنیان خصوصی است و در غیر اینصورت شرکت دانش بنیان دولتی است.
                 


نوشته شده در   چهارشنبه 24 آذر 1395  ساعت  16   توسط   مدیریت سایت پورتال دانشگاه پیام نور مرکز تبریز
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت