چهارشنبه 1 اسفند 1397
  اوقات شرعی
 
تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397     |     کد : 6887
برگزاری دومین همایش ملی گردشگری تبریز 2018

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان

دومین همایش ملی گردشگری دانشگاه پیام نور به میزبانی استان آذربایجانشرقی در شهرتبریز برگزار گردید.
این همایش که در محل سالن علامه جعفری دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و با حضور تعداد کثیری از دانشجویان و اساتید حوزه گردشگری ، مهندس صدر مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، روسای مراکز و واحدهای استان ومسئولین برگزار گردید ، جزو برنامه های مصوب رویکرد تبریز 2018 بود .
دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجانشرقی و رئیس همایش ملی گردشگری با بیان اینکه استان یزد به عنوان میزبان اولین همایش ملی گردشگری بودند ، گفت : با توجه به رویکرد تبریز 2018 و رایزنی های صورت گرفته در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور و تلاشهای بعمل آمده ، استان آذربایجانشرقی به عنوان میزبان دومین همایش ملی گردشگری انتخاب شد.
ایشان با اشاره به توانمندیهای دانشگاه پیام نور در برگزاری همایشهای ملی و استانی و نیز پتانسیل های بسیار بالای گردشگری استان آذربایجانشرقی ، گفت : امیدواریم با برگزاری این همایش و سایر برنامه های مدون پیش بینی شده در راستای معرفی استان و شهر تبریز به گردشگران داخلی و خارجی تاثیر گذار بوده باشیم .
دکتر معصومی با بیان اینکه امروزه صنعت گردشگری به عنوان یکی از پردرآمدترین صنعت ها در جهان محسوب می شود ، گفت : جای جای ایران عزیز اسلامی پتانسیل جذب گردشگر و کسب درآمد از این طریق را دارد و در این راستا استان آذربایجانشرقی به عنوان یکی از استانهای مهم و با ظرفیت بالای گردشگری می تواند نقش بسیار تاثیر گذاری در رشد این صنعت در کشور داشته باشد.
رئیس همایش ملی گردشگری با اشاره به وجود منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در استان آذربایجانشرقی ، گفت : منطقه آزاد ارس به عنوان دومین منطقه آزاد مهم کشور و پتانسیل های بالای گردشگری و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در آن ، گفت : دانشگاه پیام نور استان سهم خود در رویکرد تبریز 2018 را ایفاء کرده است و با برنامه ریزی و تعامل با تمامی دستگاههای اجرایی استان سعی در پررنگ تر کردن آن  دارد.
دکتر معصومی با اشاره به مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش در تمامی محورهای معرفی شده ، گفت : امیدواریم خروجی این همایش و مقالات دریافتی باعث رونق گردشگری و شناسایی نقاط قوت و ضعف برای ساختن آینده ای روشن باشد و یکی از اهداف ما در برگزاری این همایش شناساندن تبریز و استان آذربایجانشرقی و نیز توانمندیهای بالای دانشگاه پیام نور بود که امیدواریم حاصل شده باشد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به هم مرز بودن استان آذربایجانشرقی با کشور های همسایه و استفاده از ظرفیت موجود در این کشورها گفت : در تلاش هستیم به زودی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور را در شهرستان جلفا راه اندازی نماییم و با جذب دانشجویان بین المللی شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش دانشگاه پیام نور در تمامی عرصه ها باشیم .
دکتر معصومی در پایان با تقدیر از حضور مهندس صدر مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور در آئین افتتاحیه این همایش و کلیه عوامل اجرایی و علمی ، گفت : دانشگاه پیام نور استان با برگزاری جشنواره عکاسی با محوریت تبریز 2018 و نیز استارت آپ گردشگری میزبان مبتکران ، نوآوران و هنرمندان خواهد بود .
مهندس صدر مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور و مهمان ویژه این همایش نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این همایش و حضور در مرکز تبریز ، گفت : برگزاری همایش ملی گردشگری یکی از اتفاقات کم نظیر دانشگاه پیام نور است که با توجه به رویکرد تبریز 2018 باعث شناساندن پتانسیل های استان آذربایجانشرقی خواهد شد

 

نوشته شده در   سه شنبه 18 ارديبهشت 1397  ساعت  14   توسط   روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت